România a început cu stângul campania de calificare la CM 2018

05 Septembrie 2016 / Ora: 07:36
Tag-uri:
Iti place acest articol?

România a fost la 11 metri de prima victorie din preliminariile mondiale. Stanciu a ratat un penalti în prelungiri şi tricolorii au făcut doar unu la unu cu Muntenegru

Start cu stângul pentru tricolori în preliminariile Campionatului Mondial din Rusia - la debutul lui Christoph Daum pe bancă, România n-a reuşit să învingă Muntenegru..

Romania a terminat la egalitate cu Muntenegru, scor 1-1, in prima partida din cadrul preliminariilor pentru Cupa Mondiala 2018 din Rusia, dupa o partida in care s-a marcat in ultimele 6 minute, iar Nicusor Stanciu a ratat un penalti in minutul 95.

Golurile au fost marcate de Adi Popa si Stefan Jovetici, in minutele 84 si 87.