Euro 2012. Spania si Italia, in sferturile de finala

19 Iunie 2012 / Ora: 08:59
Tag-uri: euro 2012, Italia, sferturi, Spania
Iti place acest articol?

Echipa de fotbal a Spaniei s-a calificat în sferturile de finală la EURO 2012, după ce a învins formaţia Croaţiei cu scorul de 1-0 (0-0), luni seara, la Gdansk, în ultimul său meci din Grupa C a competiţiei găzduite de Polonia şi Ucraina (8 iunie - 1 iulie).

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Jesus Navas (88), introdus de selecţionerul Del Bosque în repriza secundă. Campioana europeană şi mondială en titre a câştigat grupa şi va întâlni în sferturi formaţia clasată pe locul secund în Grupa D.

Italiei s-a calificat în sferturile de finală la EURO 2012, după ce a învins Irlanda cu scorul de 2-0 (1-0), la Poznan, în ultimul său meci din Grupa C.

STIRI SIMILARE >>

Şase oficiali FIFA, între care şi vicepreşedintele Jeffrey Webb, reţinuţi în Elveţia
Horia Tecău şi Robert Lindstedt câștigători în finala de dublu la BRD Năstase Ţiriac Trophy