CFR Cluj şi Oţelul Galaţi s-au calificat în semifinalele Cupei României

29 Noiembrie 2012 / Ora: 08:22
Tag-uri: CFR Cluj, Oţelul Galaţi, s-au calificat, semifinalele Cupei României
Iti place acest articol?

CFR 1907 Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României-Timişoreana la fotbal, în urma unei victorii cu scorul de 2-1 (0-0, 1-1), după prelungiri, în faţa echipei Dinamo Bucureşti, miercuri seara, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca.

În semifinale, CFR va întâlni pe învingătoarea ultimului sfert de finală, Rapid sau Astra Giurgiu, prima manşă fiind programată pe 12 decembrie, la Cluj, iar a doua pe 17 aprilie, în deplasare.

Oţelul Galaţi s-a calificat în semifinalele Cupei României-Timişoreana la fotbal, după ce a dispus cu scorul de 2-0 (1-0) de Ceahlăul, la Piatra Neamţ, miercuri seara, în sferturile de finală ale competiţiei.

În min. 27, la scorul de 1-0 pentru oaspeţi, arbitrul Marcel Bîrsan a decis întreruperea partidei din cauza ceţii dense. Meciul s-a reluat după aproximativ o oră, când ceaţa s-a ridicat.

Oţelul va juca în semifinale cu Petrolul Ploieşti, care a dispus marţi cu scorul de 2-1 de Concordia Chiajna. Prima manşă va avea loc la Galaţi, pe 12 decembrie, iar returul se va juca la Ploieşti, pe 17 aprilie 2013.

STIRI SIMILARE >>

Două medalii de aur şi una de bronz pentru juniorii români, la Cupa Europeană de la Kiev