CFR Cluj a cerut arbitri străini la meciul cu Dinamo, din Cupa României

25 Noiembrie 2012 / Ora: 09:37
Tag-uri: arbitri, CFR Cluj, Cupa României, Dinamo București
Iti place acest articol?

Finanţatorul campioanei CFR Cluj, Arpad Paszkany, a declarat sâmbătă seara, după victoria cu Universitatea Cluj (2-1), că a cerut arbitri străini pentru meciul cu Dinamo Bucureşti, din sferturile Cupei României.

"Vrem arbitri străini în meciul cu Dinamo Bucureşti. Am făcut o cerere în acest sens. După ce am văzut aseară ce s-a întâmplat în partida cu Galaţiul, s-ar încuviinţa să avem arbitri străini", a spus Paszkany.

Partida cu Dinamo Bucureşti, din sferturile de finală ale Cupei României, este programată miercuri.

În celelalte trei meciuri se vor duela Petrolul Ploieşti-Concordia Chiajna, Ceahlăul Piatra Neamţ-Oţelul Galaţi şi Rapid Bucureşti-Astra Ploieşti.

STIRI SIMILARE >>

CFR Cluj a fost eliminată din Cupa României. Poli Timişoara şi Rapid merg în optimi